Styrelse

Marina Tuutma, ordförande
 Distriktsläkare
 Vårdcentralen Rud, Karlstad
 Mobil 073 239 39 36
 marina.tuutma@slf.se

 

 

      Johnny Sternesjö, vice ordförande
      Distriktsläkare
      Tierps vårdcentral, Tierp
      johnny.sternesjo@slf.se

 

 

       Ulrika Taléus, sekreterare
       Specialistläkare i allmänmedicin
       Nygatans vårdcentral, Linköping
       ulrika.taleus@slf.se

 

 

 

Caroline Asplund

 Caroline Asplund, kassör
 Distriktsläkare
 Gustavsbergs Vårdcentral, Gustavsberg
 caroline.asplund@slf.se

 



               

       Anders LarssonAnders Larsson, ledamot
       Familjeläkare
       Hälsocentralen Bjästa, Bjästa
       anders.larsson@slf.se

 

 

 

        Camilla Sandin Bergh, ledamot
        Specialist i allmänmedicin och ST-studierektor
        Studierektorsenhet Primärvård Göteborg
        Kursdoktorn
        Ungdomsmottagningarna i Mölndahl och Mölnlycke
        camilla.sandin-bergh@slf.se

 

 

Staffan Ahlkvist
Distriktsläkare
Vårdcentralen Bagaregatan, Nyköping
  staffan.ahlkvist@slf.se

 

 

 

Heiko Botman
Distriktsläkare
Nora Vårdcentral, Nora
  heiko.botman@slf.se      

 

 


*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

       Helena Grönbacke, Kansli
       Sveriges läkarförbund
       114 86 STOCKHOLM
       Tel 08-790 33 91
       helena.gronbacke@slf.se  

 

 

 

      Nadja Schuten Huitink, webmaster
      Specialistläkare i allmänmedicin
      Norslunds-Svärdsjö Vårdcentral, Mottagning Svärdsjö
      Nadja.Schuten-Huitink@slf.se

 
Senast uppdaterad 2018-04-23
Medlemsrådgivning

Fackliga och juridiska frågor:

Mån-tors 9-17, fre 9-13

Tel: 08-790 35 10
medlemsradgivningen@slf.se

Frågor om medlemskap, avgifter och ändra uppgifter:

Telefon: 08-790 35 70
medlem@slf.se
Mån och ons 9-12 & 13-15
Tis, tors och fre 9-12