Styrelse

Marina Tuutma, ordförande
 Distriktsläkare
 Vårdcentralen Rud, Karlstad
 Mobil 073 239 39 36
 marina.tuutma@slf.se

 

 

Johnny Sternesjö      Johnny Sternesjö, vice ordförande
      Distriktsläkare
      Tierps vårdcentral, Tierp
      johnny.sternesjo@slf.se

 

 

       Ulrika Taléus, sekreterare
       Specialistläkare i allmänmedicin
       Nygatans vårdcentral, Linköping
       ulrika.taleus@slf.se

 

 

 

Caroline Asplund

 Caroline Asplund, kassör
 Distriktsläkare
 Gustavsbergs Vårdcentral, Gustavsberg
 caroline.asplund@slf.se

 


          

       Anders LarssonAnders Larsson, ledamot
       Familjeläkare
       Hälsocentralen Bjästa, Bjästa
       anders.larsson@slf.se

 

 

 

Camilla Sandin Bergh        Camilla Sandin Bergh, ledamot
        Specialist i allmänmedicin och ST-studierektor
        Studierektorsenhet Primärvård Göteborg
        Kursdoktorn
        Ungdomsmottagningarna i Mölndahl och Mölnlycke
        camilla.sandin-bergh@slf.se

 

Staffan Ahlkvist       Staffan Ahlkvist
       Distriktsläkare
        Vårdcentralen Bagaregatan, Nyköping
        staffan.ahlkvist@slf.se

 

 

Heiko Botman       Heiko Botman
       Distriktsläkare 
        Nora Vårdcentral, Nora
        heiko.botman@slf.se      

 

 

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Helena Grönbacke       Helena Grönbacke, Kansli
       Sveriges läkarförbund
       114 86 STOCKHOLM
       Tel 08-790 33 91
       helena.gronbacke@slf.se  

 

 

       Nadja Schuten Huitink, webmaster
       Specialistläkare i allmänmedicin
       Norslunds-Svärdsjö Vårdcentral, Mottagning Svärdsjö
       Nadja.Schuten-Huitink@slf.se

 
Senast uppdaterad 2018-04-27
Medlemsrådgivning

Fackliga och juridiska frågor:

Mån-tors 9-16, fre 9-13

Stängt under midsommarafton

Tel: 08-790 35 10
medlemsradgivningen@slf.se

Frågor om medlemskap, avgifter och ändra uppgifter:

Telefon: 08-790 35 70
medlem@slf.se
Mån-fre 9-11

Stängt under midsommarafton