Lokalavdelningar

Ordförande

Sekreterare

Blekinge

Christer Olofsson
Tel 070-563 70 93
christer.olofsson@ltblekinge.se

 

Västra Götaland

Fredrik Pellmé
fredrik.pellme@gmail.com



Dimitris Kellis
jimkellis@yahoo.com

Dalarna

Gunnar Svärd
Tel 070-315 42 52
gunnar.svard@ltdalarna.se



Nadja Schuten Huitink
nadja.schuten-huitink@slf.se

 

Gotland

Vilande förening


Gävleborg

Vilande förening
kontaktpersoner:
Dagmar Edung
dagmar.edung@
regiongavleborg.se





Tina Dahlin
Gästrike Hälsinge läkarförening
Tel 026-15 50 10
tina.h.dahlin@regiongavleborg.se

Halland

Gunnar Claesson
Tel 0703-88 45 02
gunnar.claesson@seaside.se



Mats Wasberg
Tel 0705-53 45 56
mats.wasberg@gmail.com

Jämtland

Åsa Lindblad
Tel 070-232 21 76
asa.lindblad@regiojh.se



Åsa Lindblad
Tel 070-232 21 76
asa.lindblad@regionjh.se

Jönköping

Vilande förening

Vakant

Kalmar

Staffan Skobe
Tel 070-686 30 62
staffan.skobe@ltkalmar.se



Runa Liedén Karlsson
Tel 070-351 97 34
runalk@telia.com

Kronoberg

Olof Cronberg
olof.cronberg@abc.se
  

 

Matilda Eriksson
matilda.eriksson@kronoberg.se

 

Mellersta Skåne

kontaktpersoner:
Olof Lindqvist
olof.lindqvist@skane.se



Jan Nalepa
Tel: 070-776 19 94
jan.nalepa@skane.se

Nordvästra Skåne

Vilande förening

 

Norrbotten

Robert Svartholm
Tel 070-623 45 09
robert.svartholm@slf.se



Urban Mikko
Tel 070-585 41 21 
urban.mikko@ptj.se

Stockholm

Ylva Kristoferson Sandström
ylva.kristoferson.sandstrom@gmail.com

Hemsida

 

Ann Grehan
agrehan@gmail.com

Sydvästra Skåne

Sofia Bengtsson
sofia.bengtsson@skane.se
dlfsydvastraskane@gmail.com

Hemsida



Hana Januzi-Ismaili
hana.j.ismaili@hotmail.com

Södermanland

Staffan Ahlkvist
staffan.ahlkvist@gmail.com



Saad Rammo
saad.rammo@dll.se

Uppsala

Johnny Sternesjö
070-786 68 74
johnny.sternesjo@lul.se



Eva Gal Garadnai
Tel 018-611 74 29
eva.gal.garadnai@lul.se

Värmland

Kontaktperson
Marina Tuutma
Tel 070-653 46 08
marina.tuutma@slf.se

 

Västerbotten

Nino Bracin
Tel 070-380 49 99
nino.bracin@vll.se

Hemsida

 

Thomas Ek
Tel: 073-846 15 92
thomas.ek@vll.se

Västmanland

Rune Kaalhus
Tel 073-662 40 50
rune.kaalhus@ptj.se

 

Västernorrland

Anders Larsson
anders.larsson@slf.se



Miriam Bhurtun
miriambhurtun@rocketmail.com

Örebro

Heiko Botman
heiko.botman@regionorebrolan.se
heikobotman@icloud.com

 

Anna Gustafsson
anna.gustafsson4@regionorebrolan.se

 

Östergötland

Daniel Mella
Tel: 073-502 53 21
Daniel Mella 

 



Åsa Gustafsson
asa.a.gustafsson@regionostergotland.se

Östra Skåne

Vilande förening

 
 
Senast uppdaterad 2018-06-08
Medlemsrådgivning

Fackliga och juridiska frågor:

Mån-tors 9-16, fre 9-13

Stängt under midsommarafton

Tel: 08-790 35 10
medlemsradgivningen@slf.se

Frågor om medlemskap, avgifter och ändra uppgifter:

Telefon: 08-790 35 70
medlem@slf.se
Mån-fre 9-11

Stängt under midsommarafton