Styrelsen

 

 

Josef Milerad, ordförande

Utbildningsförvaltningen Lidingö kommun

jpg

josef.milerad@gmail.com

 

Ingemor Skoglund, vice ordförande 

Skolöverläkare Örebro

jpg

ingemor.skoglund@regionorebrolan.se 

 

Lars Cernerud, vetenskaplig sekreterare

png

lars.cernerud@telia.com

 

Michael Hanfler, kassör

Elevhälsan i GGVV-regionen (Gislaved, Gnosjö, Vaggeryd och VÄRNAMO)

jpg

michael.l.hanfler@edu.varnamo.se 

 

Anita Englund, ledamot

Elevhälsan Östersunds kommun och Bräcke kommun, JGY
(Jämtlands gymnasieförbund)

anita.englund@ostersund.se

 

Emma Elfström Nordin, ledamot

Skolläkare, Grundskolor, Lundby Stadsdel, Göteborgs Stad

jpg

 emma.elfstrom.nordin@lundby.goteborg.se

 

Ylva Karlsson, ledamot

jpg

ylva.karlsson@jarfalla.se

 

Helka Widengen, ledamot

medicinskt ansvarig för elevhälsovården i Solnas kommunala skolor

 jpg

helka.widengren@solna.se

 

Louise Forslund, facklig sekreterare

Elevhälsan motala kommun

jpg

louise.forslund69@gmail.com 

 
Senast uppdaterad 2018-02-12