Vi är på plats

Vi är på plats i Almedalen och kommer gärna och pratar om svensk hälso- och sjukvård.

Heidi StensmyrenHeidi Stensmyren, ordförande
ordforande@slf.se

 Följ Heidi på Twitter

 

 

Karin Båtelson bildKarin Båtelson, förste vice ordförande
karin.batelson@slf.se

Förbundsstyrelsen och ordförande Vårdplatsgrupp, Klimat och Hälsa,
Ordförande Sjukhusläkarna

 Följ Karin på Twitter

 

 

Ove Andersson Ove Andersson, andre vice ordförande
ove.andersson@slf.se
 

Förbundsstyrelsen och ordförande i Sjukvårdspolitisk arbetsgrupp Ordförande Distriktsläkarföreningen

Följ Ove på Twitter

 

 

Anders DahlqvistAnders Dahlqvist
anders.dahlqvist@slf.se

Förbundsstyrelsen

 

 

 

Sara JevrémSarah Jevrém
sarah.jevrem@slf.se

Förbundsstyrelsen

 

 

 

Elin Ericsson

Elin Karlsson
elin.karlsson@slf.se

Förbundsstyrelsen och ordförande Etik och ansvarsrådet

 Följ Elin på Twitter

 

 

Thomas LindénThomas Lindén
thomas.linden@slf.se

Förbundsstyrelsen och ordförande Chefsföreningen

 

 

 

Emma SpakEmma Spak
emma.spak@slf.se

Förbundsstyrelsen och ordförande Rådet för läkemedel och medicinteknik
Ordförande SYLF

 Följ Emma på Twitter

 


Carl-Johan SundbergCarl-Johan Sundberg
carl.j.sundberg@slf.se

Förbundsstyrelsen

 

 

 

Sven SöderbergSven Söderberg
sven.soderberg@slf.se
 

Förbundsstyrelsen och ordförande Privatläkarföreningen

 

 


Marina Tuutma
marina.tuutma@slf.se
 

Förbundsstyrelsen och ordförande Arbetslivsgruppen

 

 

 

Jonas ÅlebringJonas Ålebring
jonas.alebring@slf.se

Förbundsstyrelsen och SYLF

 

 

 

 

Linus Perlerot, Linus Perlerot
linus.perlerot@slf.se
Ordförande Sveriges läkarförbund Student 

 

 

 

 

Kontakt Läkarförbundets kansli:

 Ulrica Törning, Sveriges läkarförbund, 073-6422280, ulrica.torning@slf.se
Mattias Eriksson, Sveriges läkarförbund, 070-790 34 01, mattias.eriksson@slf.se

Senast uppdaterad 2016-06-09