Lokalavdelningar

Här hittar du länk till lokalavdelningarnas hemsidor samt namn och e-post till respektive ordförande.

SYLFs lokalavdelningar 

SYLF Blekinge
blekinge@sylf.se

Ordförande
Elin Branje
Tel: 0733-17 74 07

SYLF Dalarna
sylfdalarna@gmail.com

Ordförande
Kristina Johnson

Gotlands yngre läkares förening
gotland@sylf.se

Ordförande
Axel Trägårdh
Tel: 0498 269 000 vxl 

SYLF Gävleborg
gavleborg@sylf.se

Ordförande
Björn Österberg
Tel: 0650 920 00 vxl 

SYLF Göteborg
goteborg@sylf.se

Ordförande
Linn Persson Berg
Tel: 076-140 78 66

SYLF Halland
halland@sylf.se

Ordförande
Jessica Pettersson

SYLF Jämtland
sylfjamtland@gmail.com

Ordförande
Tommie Hjerén
Tel: 070-899 52 81

SYLF Jönköping
jonkoping@sylf.se

Ordförande
Gustaf Starlander
Tel: 010-241 00 00 (vxl)

SYLF Kalmar
kalmar@sylf.se

Ordförande
Fredrika Blixt
Tel: 073-722 70 59

SYLF Kronoberg
kronoberg@sylf.se

Ordförande
David Hedman
Tel: 073-822 65 36

SYLF Malmö
malmo@sylf.se

Ordförande
Rofida Ghazvinian

SYLF Mellersta Skåne
mellersta.skane@sylf.se

Ordförande
Khaled Rasmy
Tel: 076 444 88 64

SYLF Nordvästra Götaland
nordvastra.gotaland@sylf.se

Ordförande
Payam Malek Marzban
Tel: 010 435 10 00 (vxl)

SYLF Nordvästra Skåne
nordvastra.skane@sylf.se

Ordförande
Malin Zimmerman
Tel:

SYLF Norrbotten
norrbotten@sylf.se

Ordförande
Anne Liljedahl
Tel: 070-171 38 29

SYLF Skaraborg
skaraborg@sylf.se

Ordförande 
Per Johansson
Tel:
070-688 74 24

SYLF Stockholm
stockholm@sylf.se

Ordförande
Joanna Strömberg Johnson
Tel: 073-256 36 96                

SYLF Sörmland
sormland@sylf.se

Ordförande
Malin Bohlin
Tel: 016-10 30 00 vxl

SYLF Uppsala
uppsala@sylf.se

Ordförande
Anna-Karin Agvald

SYLF Värmland
varmland@sylf.se

Ordförande
Cecilia Allanson

SYLF Västerbotten
vasterbotten@sylf.se

Ordförande
Frans Vincent
Tel: 0950 39000

SYLF Västernorrland
vasternorrland@sylf.se

Ordförande
Johan Lindgren

SYLF Västmanland
vastmanland@sylf.se

Ordförande
Per Lenngren Hysing

SYLF Södra Älvsborg
sodra.alvsborg@sylf.se

Ordförande 
Erik Niklasson 

SYLF Örebro
orebro@sylf.se

Ordförande
Ana Kvrgic

SYLF Östergötland
ostergotland@sylf.se

Ordförande
Li Bodin
Tel: 070-436 66 26

SYLF Östra Skåne
ostra.skane@sylf.se

Ordförande
Alexandra Måneheim
Tel: 0709-40 38 67

Senast uppdaterad 2017-05-03